Türkçe  |   English

Yüz Germe

 

Yüzdeki yaşlanma kaçınılmazdır. Yıllar geçtikçe, yüz ve boyun derisi gevşemeye başlar, göz kenarlarında “kaz ayakları ” adı verilen kırışıklıklar belirir. Alındaki ince kırışıklıklar daha sonra daha da derinleşir. Çene kenarlarında sarkıklıklar belirir, çene altında ikinci bir çene gibi,  boyun önünde uzunlamasına bantlar ortaya çıkar. Genetik özellikler, kişisel alışkanlıklar, yer çekimi ve uzun süreyle güneşe maruz kalma yüzün yaşlanmasını etkileyen belli başlı faktörlerdir.
 
Ameliyat kesileri şakak bölgesinden başlar, kulak önünden ve kulak yolu içinden saklanacak şekilde, kulak memesi altından ve kulak arkasından saçlı deriye doğru yapılır. Plastik cerrahınız cildin altındaki kas ve bağ dokularına yönelik germe işlemlerini yaptıktan sonra  cildi gererek kesi hatlarından taşan fazlalıkları alır. İzler doğal yüz çizgileri içinde saklanmış olacaktır.

Deri fazlalıkları alındıktan sonra ince  dikişlerle kesiler kapatılır. Ameliyat sırasında saçları kısaltmak ya da traş etmek gerekmez. Ameliyat  3 ila 6 saat arasında tamamlanır. Ameliyat bitiminde hafif basınçlı bir pansuman ve sargı uygulanır.

 

Ameliyat sonrası hafif bir ağrı ortaya çıkabilirse de bu ağızdan alınacak ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. Bir miktar şişlik ve morluk oluşması normaldir ve soğuk kompres uygulamalarıyla en aza indirilir.  sargı ve pansumanlar ameliyatın ertesi günü açılır. Plastik cerrahınız size başınızı yüksekte tutmanızı, aktivitelerinizi kısıtlamanızı önerecektir ve her türlü yakınmanızı bildirmenizi isteyecektir.

Ameliyatlardan sonra yerleştirilen drenler  1-3 gün içinde alınır, dikişler 5 ila 7 gün içinde alınır.

İyileşme 2-4 haftada tamamlanırsa da kişi 10-15 gün içinde işine dönebilir. İzler belirli süreler sonrasında olgunlaşarak azalır. Doğal yüz çizgilerine gizlenen izler makyajla da kamufle edilebilir. Ameliyattan hemen sonra yüzde hissedilen gerginlik hissi haftalar içinde azalacaktır. Ayrıca, yaşlanmanın ameliyattan sonraki yaşamınızda da devam ettiği akılda tutulmalıdır.

 

 

 

 

YASAL UYARI

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

 

 

BASINDA YER ALAN MAKALELERİMİZ

 

 

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mah. D-100 Yan Yolu Sok. No:14/B METROPORT BUSIDENCE Kat 9 Ofis: 903 Bahçelievler, İstanbul

(0212) 442 44 97

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

TELİF HAKKI

Copyright © Çavdar Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi