Türkçe  |   English

Göz Kapağı Estetiği

 

Göz kapaklarına yönelik estetik ameliyatlar yüz bölgesinde en sık yapılan ameliyatlardan birisidir. Göz kapağına ait şikayetler genellikle üst göz kapağında deri fazlalığı, göz kapaklarının aşağıya doğru düşmesi veya alt göz kapaklarında torbalanma şekilde gelmektedir.

Ameliyattan önce göz kapağındaki fazla deri işaretlenir.  Amaç, üst ve alt göz kapaklarında torbalanmış yağların ve gevşemiş derinin fazlasının alınmasıdır.

Göz kapağı ameliyatları alt ve üst göz kapağı ameliyatları olmak üzere ikiye ayrılır.

Göz kapağı ameliyatları 1-1,5 saat arası süren ve göz kapaklarının eski görünümüne ulaştıran ameliyatlardır. Günübirlik bir ameliyattır ve hastanede kalmak genellikle gerekmez, ancak hastanın isteğine  bağılı genel  anestezi altında  ameliyat  olanlar  hastanede  1 gece  kalabilir.Lokal anestezi   ile ameliyat  edilen  hastalar  2-3 saatlik bir dinlenme sonrası taburcu edilebilir.Göz kapağı üstüne ve altına ince bant yerleştirilir.
 
Yapıştırılan bantlar ve dikişler 3-4 gün sonra çıkartılabilir ve günlük yaşama aktif olarak katılma imkanları vardır. Ameliyat sonrası göz kapaklarında oluşan kızarıklık ve morluklar 10-15 gün içinde geçer. Lokal anestezi, doktorun ve hastanın konforunu arttıran bir işlemdir. Ameliyattan sonra özel ek bir girişime gerek yoktur. Sadece hastaya ilk 3 aylık dönemde ameliyatlı bölgeyi mümkün olduğunca güneşten koruması önerilir.

 

 

 

 

YASAL UYARI

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

 

 

BASINDA YER ALAN MAKALELERİMİZ

 

 

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mah. D-100 Yan Yolu Sok. No:14/B METROPORT BUSIDENCE Kat 9 Ofis: 903 Bahçelievler, İstanbul

(0212) 442 44 97

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

TELİF HAKKI

Copyright © Çavdar Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi