Türkçe  |   English

Boyun Germe

Yaşın ilerlemesi, fazla miktarda kilo alınıp verilmesi, genetik faktörler gibi sebeplerle gıdı olarak adlandırdığımız çene altı bölgesinde gevşemeler ya da yağlanmalar oluşur. Bu gelişmeler deri bolluklarına ve yüz şeklinin bozulmasına neden oluşturur ve kişiyi daha yaşlı gösterir. Boyundaki yağ fazlalıkları da bu yaşlı görünüme eşlik eder. Bu durumdan rahatsızlık duyan hastalarımız için boyun germe ameliyatı iyi bir çözümdür. Boyun germe ameliyatı genellikle yüz germe ameliyatının devamı olarak kullanılırken bazen sadece boyun germe operasyonu da gerekli olabilir. Boyun bölgesinde yağlanmanın olması, elastikiyetin yitirilmesi, sarkmanın oluşması ancak yüz gerdirmeye hiç ihtiyaç duymayan bir hasta için, çene altındaki doğal kıvrımlar taklit edilerek kesi oluşturulması ile boyun germe operasyonu yapılır.

Ameliyat sedasyon anestezisi veya genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Klasik veya endoskopik yöntem seçimine bağlı süresi 3-4,5 saat arasında değişmektedir. Hastanede 1 gece yatış gerekebilir. Morluk ve şişliklerin geçmesi; liposuction yapılıp yapılmamasına ya da yöntemin klasik veya endoskopik olmasına göre değişmekle birlikte 7 ila 20 gün arasındadır. Hastanın işe dönmesi genelde 1 hafta sonradır.

 

 

 

 

YASAL UYARI

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

 

 

BASINDA YER ALAN MAKALELERİMİZ

 

 

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mah. D-100 Yan Yolu Sok. No:14/B METROPORT BUSIDENCE Kat 9 Ofis: 903 Bahçelievler, İstanbul

(0212) 442 44 97

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

TELİF HAKKI

Copyright © Çavdar Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi