Türkçe  |   English

Alın Germe

Zamanla ve yerçekimine bağlı olarak alın derisi elastikiyetini kaybeder ve gevşer, alın kaslarının etkisi ile alın çizgileri belirginleşir ve derinleşir. Kaşlar ile saç çizgisi arasındaki yatay çizgilenmeler ile iki kaş arasindaki dikey çizgileri düzeltmek; sarkık, pozisyonu degişmiş kaşları kaldırarak anatomik yerlerine getirmek amacıyla yapılır.

Klasik tekniklerde izler saç çizgisinin 5-6 cm gerisinde, saçli deri içerisinde kalacaği için zaten görünür durumda değildir. Endoskopik olarak yapılan alın germede ise yine saçlarin arasında olmak üzere çok daha küçük bir kesi yapılır. Dolayısıyla diğer tekniklerle kıyaslandığında, çok daha az iz bırakan bir tekniktir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve 2-4 saat arası sürer. Ameliyat sonrası hastanede 1 gece yatış gerekebilir. 5-6 gün kadar pansumanlarla hasta takip edilir. Şişlikler ve morlukların geçmesi kişiden kişiye değişmekle birlikte 15-30 gün sürer. Hastanın masabaşı işine dönmesi genelde 1 hafta sonra mümkündür. Saçlarını yıkamasına 3.-4. günde izin verilir.

 

 


 

 

YASAL UYARI

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

 

 

BASINDA YER ALAN MAKALELERİMİZ

 

 

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mah. D-100 Yan Yolu Sok. No:14/B METROPORT BUSIDENCE Kat 9 Ofis: 903 Bahçelievler, İstanbul

(0212) 442 44 97

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

TELİF HAKKI

Copyright © Çavdar Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi