Türkçe  |   English

Yağ Enjeksiyonu

 

Yağ enjeksiyonu veya dolgu olarak uygulanımı kozmetik cerrahide geniş bir uygulama alanı vardır.  

Enjekte edilen yağ hücreleri yeni yerinde yaşamaya devam eder ve dolgu görevi görürler.  Yaşlanmayla birlikte yüzdeki yağ miktarında azalma ve sarkma meydana gelir.

Yağ enjeksiyonu ile yüzdeki azalan yağ yerine konur ve yüzün daha genç, dolgun, diri ve estetik görselliği sağlanır.

Uygulanan Bölgeler:

1 Yüz
2 Eller
3 Yara izi
4 Vücutta cilt kontur bozukluklarını düzeltmek için

Enjekte edilecek yağ genellikle karın, bel veya uygun olan herhangir bir vücut bölgesinden özel vakumlu kanüllerle alınır. Alınan yağ dokusu özel bir işlemden geçtikten sonra yüze , burun kenarından dudak köşesine uzanan kıvrıma, alt göz oluğuna, elmacık kemik  bölgesine özel uçlarla enjekte edilir. Bu işlem tek başına veya diğer operasyonlarla birlikte kombine edilerekte uygulanabilir.

Küçük alanlarda lokal anestezi, daha büyük bölgesel alanlarda lokal anestezi ve sedasyon kombinasyonu tercih edilir. İşlem uygulanacak bölgelerin durumuna göre 1-2 saat arasında değişir.

Sosyal yaşamına yapılacak işleme bağlı genelde 1 gün sonra dönersiniz. Operasyondan sonra yağ verilen yerlerde ödem olması doğaldır.  Bu ödem birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecek ve estetik görsel son şeklini alacaktır. Kendiniz çok yormayacak spora bir hafta sonra başlayabilirsiniz. Erime belirgin olursa o bölgeye 3-6 ay civarı yağ enjeksiyonu tekrar edilebilir.  Genellikle ikinci haftadan sonra operasyonun vücudunuza verdiği yeni şeklin farkına daha iyi varırsınız. 

 

 

 

 

YASAL UYARI

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

 

 

BASINDA YER ALAN MAKALELERİMİZ

 

 

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mah. D-100 Yan Yolu Sok. No:14/B METROPORT BUSIDENCE Kat 9 Ofis: 903 Bahçelievler, İstanbul

(0212) 442 44 97

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

TELİF HAKKI

Copyright © Çavdar Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi