Türkçe  |   English

Meme Dikleştirme

 

Göğüsler gebelik, emzirme, kilo alıp verme, yaşlanma, kalıtsal faktörlere göre değişken oranlarda nedeniyle yerçekimine yenik düşerek sarkabilir. Göğüs dikleştirme operasyonu sonrası hasta, eski meme dikliğine kavuşturulabilir. Hatta dolgun  göğüsler oluşturularak daha şekilli ve genç görünümlü bir vücuda sahip olunabilir.

Tıp dilinde mastopeksi olarak adlandırdığımız göğüs dikleştirme operasyonunda fazla ve sarkık deri bölgeleri çıkarılarak meme dokusu yukarı doğru askılanır. Askılama işlemi ile göğüs üst dolgunluğu sağlanarak yeni göğüs kontürü korunur. Meme ucu da yukarı alınarak göğsün daha dik ve doğal görünmesi sağlanır. Meme sarkmasına bağlı oluşan meme ucu büyüklüğü de bu operasyon sırasında küçültülebilir.
 
meme dokusunun dolgunluğu sağlamak için yetersiz kaldığı durumlarda silikon protez kullanılarak hacim arttırılabilir. Bu hastanın durumuna ve cerrahınızın görüşüne bağlı olarak değişir.
 
Operasyon  göğüs etrafından veya göğüs ucundan aşağı doğru inen bir çizgiden operasyon yapılır. Bu izler sütyen içinde kalacak şekilde dizayn yapılır ve 6 ay ila 1 yıl içerisinde azalır.
 
Aynı gün hastaneden çıkabilirsiniz ya da 1 gece hastanede kalmanız gerekebilir. 3. günden sonra masa başı işlerine dönebilirsiniz. 10 gün kadar pansuman gerekebilir. ameliyat sonrası 4 hafta süre ile özel balensiz sütyen kullanılamsı gerekir. Ameliyattan birkaç gün sonra banyo yapabilirsiniz. 2-4 hafta sonra normal hayata dönebilirsiniz.
 
Göğüsler ilk 1 hafta şiştir. 3-4. haftaya kadar şişlikler inerek göğüsler şekillenmeye başlar. Göğüslerin son şeklini alması 3 ila 6 ay arası sürebilir.
 
Göğüs fonksiyonlarını engelleyen bir operasyon değildir. Rahatlıkla gebe kalır ve emzirebilirsiniz.

 

 

 

 

YASAL UYARI

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

 

 

BASINDA YER ALAN MAKALELERİMİZ

 

 

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mah. D-100 Yan Yolu Sok. No:14/B METROPORT BUSIDENCE Kat 9 Ofis: 903 Bahçelievler, İstanbul

(0212) 442 44 97

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

TELİF HAKKI

Copyright © Çavdar Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi