Türkçe  |   English

Liposuction

 

Liposuction vücudun beli bölgelerinde var olan fazla miktarda yağ dokularının vakum yoluyla alınma yöntemidir. Ancak liposuction halk arasında zayıflama yöntemi olarak algılansa da bu yanlış bir bilgidir çünkü liposuction kilo verme ameliyatı değil kontur düzeltme ameliyatıdır.

Liposuction işleminde başarılı sonuç elde etmek için hastanın öncelikle sağlığı , beraberinde deri elastikiyetine ve kilosunun bu işleme uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü bu işlemde hastadan alınması gereken yağ oranı kişinin kilosunun %5'ini geçmemelidir.

Örneğin 25 kilo fazlası olan bir kişinin vucudundan alınacak 3.5 yada 4 litre yağ dokusu hastanın vücudunda belirgin bir sonuç vermez. Dolayısyla hasta işlemden memnun kalmaz ancak 10 kilo fazlası bulunan bir kişide alınan bu yağ oranı hastanın vucudunda ortalama 2 bedene yakın bir incelme sağlayabilir.

Günümüzde liposuction lazer, ultrason veya motorlu cihaz (power assisted)desteği ile yapılabilmektedir. Yardımcı tekniğin seçimi hastanın yağ miktarına, yaşına ve cilt durumuna göre doktor tarafından belirlenir.

Liposuction işlemi yaklaşık 1 ile 3 saat arasında yapılacak işlemin büyüklüğüne göre değişmektedir. İşlemden sonra mutlaka 3 hafta ile 4 hafta arasında korse kullanılmalıdır bu ödemin daha hızlı atılmasını sağlar.

Hastanın hastanede kalıp kalmayacağı ya da ne süreçte sosyal yaşantısına döneceği yapılan işlemin büyüklüğüne göre değişir.


 

 

 

YASAL UYARI

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

 

 

BASINDA YER ALAN MAKALELERİMİZ

 

 

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mah. D-100 Yan Yolu Sok. No:14/B METROPORT BUSIDENCE Kat 9 Ofis: 903 Bahçelievler, İstanbul

(0212) 442 44 97

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

TELİF HAKKI

Copyright © Çavdar Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi