Türkçe  |   English

Karın Germe

 

Karın germe ameliyatı; aşırı kilo alıp verme, doğumlar ve hamilelik gibi nedenlere bağlı olarak karın bölgesinde;

1- Karın kaslarının ayrışması,
2- Karında cilt çatlaklarının oluşması,
3- Derinin  sarkması veya
4- Karında yağ birikimi

gibi sorunların giderilmesi amacıyla yapılır.

Karındaki  deformiteye  bağılı  olarak total veya  mini karın  germe  ameliyatı  mevcuttur.Günümüzde  her  iki ameliyata  genelde  liposuction yapılması eşlik  eder.Total  karın  germe  ameliyatı  daha büyük  deformite  ve  sarkıklarda  yapılmakta ve  göbek  yeri  değişmekte  olan  bir  ameliyat yöntemidir.Mini  karın  germe  ise  daha  az  olan  deformite ve  sarkıklık  durumlarda  tercih  edilen bir  amweliyatır.

Karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı zayıf karın ön duvarının sıkılaştırıldığı bir cerrahi girişimdir. Göbek ve karın görünümünü ideal şekilde düzelten bu ameliyat kalıcı iz bırakır ancak izin yeri iç çamaşırı içinde kalacak şekilde ayarlanır.
 
Ameliyat süresi 1.5 ila 4 saattir.  Hastanede kalma süresi genellikle hastanın durumuna göre 1-2 gecedir. Genellikle hastalar işlerine 2-4 hafta sonra dönebilmektedirler. Estetik cerrahlar hastaların ameliyat sonrası 1-2 ay kadar korse giymesini ve karın bölgesini zorlayacak aktif egzersizden uzak durmasını önermektedir.
 

 

 

 

YASAL UYARI

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

 

 

BASINDA YER ALAN MAKALELERİMİZ

 

 

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mah. D-100 Yan Yolu Sok. No:14/B METROPORT BUSIDENCE Kat 9 Ofis: 903 Bahçelievler, İstanbul

(0212) 442 44 97

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

TELİF HAKKI

Copyright © Çavdar Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi