Türkçe  |   English

Fibrocell ®

 

Fibrocell ® hastanın kendi hücrelerinden elde edilerek zamanın etkilerini geriye çeviren hücresel tedavi yöntemidir. Hücresel tedaviler doku mühendisliğinin önemli parçalarından birisidir. Özellikle sağlık alanında yüz güldürücü sonuçlar verdiğinden son yıllarda plastik cerrahi alanında tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yerini almıştır. Bu yöntemde deride kollajen sentezinden sorumlu fibroblast denilen hücreler , deri biopsisi örneğinden doku mühendisliği teknikleri ile çoğaltılarak tedavi alanlarına enjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır.

Doku biopsisi alınarak fibroblast hücreleri çoğaltıldıktan sonra elde edilen hücreden zengin solüsyon kollajen üretiminin uyarılacağı bölgelere enjekte edilir. Uygulama 3 hafta ara ile 3 seans olarak yapılmaktadır.

Kapanmayan kronik yaralardan, dudak dolgunlaştırılmasına kadar birçok farklı işlem için kullanılır.

  

 

 

YASAL UYARI

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

 

 

BASINDA YER ALAN MAKALELERİMİZ

 

 

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mah. D-100 Yan Yolu Sok. No:14/B METROPORT BUSIDENCE Kat 9 Ofis: 903 Bahçelievler, İstanbul

(0212) 442 44 97

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

TELİF HAKKI

Copyright © Çavdar Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi